Az EU nem akar kereskedelmi háborúba keveredni Kínával

Az EU nem akar kereskedelmi háborúba keveredni Kínával

Az EU nem akar kereskedelmi háborút Pekinggel, de az öt éve tartó tárgyalások nem vezettek valódi előrelépéshez - jelezte a Reuters hírügynökség tudósítása szerint a blokk kínai nagykövete. Azt is megemlítette, hogy egyre nő az aggodalom az európai orvosi eszközök kínai piacra jutása miatt.

Újfajta finanszírozást kapnak a magyar kórházak – Fellélegezhetnek végre a beszállítók?

Újfajta finanszírozást kapnak a magyar kórházak – Fellélegezhetnek végre a beszállítók?

Augusztus végére 86 milliárd forintra emelkedett vissza az egyetemi klinikák és a közfinanszírozott kórházak lejárt tartozásállománya, vagyis szeptemberre ott fog tartani a rendszer ebből a szempontból, mint a nyári többlépcsős konszolidáció előtt. A kormány viszont már döntött egy rendszeres, havi alapon járó többletforrásról a kórházak számára, ami az orvostechnikai beszállító cégek értékelése szerint rendkívül előremutató lépés lenne. Az egészségügyi beszállítók aktuális helyzetéről és a kormányzati intézkedés értékeléséről, lehetséges hatásairól beszélgettünk Rádai Tamással, az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesületének igazgatójával, és Rásky Lászlóval, az Orvostechnikai Szövetség főtitkárával.

Figyelmeztetés érkezett, veszélyben a magyar egészségügy ellátása!

Figyelmeztetés érkezett, veszélyben a magyar egészségügy ellátása!

A magyarországi orvostechnikai szektor meghatározó érdekképviseleti szervezetei – az ETOSZ, a MediKlaszter és az Orvostechnikai Szövetség – összefogtak, hogy egy erős és határozott figyelmeztetést küldjenek az állami döntéshozóknak, közös sajtótájékoztatót tartottak a lejárt kórházi adósságok témájában. Ez mostanra meghaladta a 100 milliárd forintot. A helyzet súlyosságát több cégtulajdonos és vállalkozásvezető ismertette a sajtóesemény helyszínén konkrét példákkal illusztrálva. A szervezetek és cégek arra hívták fel a figyelmet a sajtótájékoztatón, hogy az állami intézmények nem jogkövető eljárása (késedelmes fizetés) miatt a beszállítók pénzügyi helyzete kifeszített, ez pedig már a kórház ellátására és a gyógyítás minőségére is hatással van. FRISSÍTÉS: a sajtóesemény másnapján az Országos Kórházi Főigazgatóság közleményben reagált: cáfolja azokat a híreszteléseket, amelyek szerint az orvostechnikai eszközök beszállításának elmaradása fennakadásokat okoz a betegellátásban.

Új csúcstechnológiás magyar megoldás mentheti meg a szívbetegek életét

Új csúcstechnológiás magyar megoldás mentheti meg a szívbetegek életét

Nem hétköznapi helyszínen, a fővárosi Tüskecsarnokban, a magyar jégkorong-válogatott játékosok aktív bevonásával mutatta be legújabb fejlesztését az Innomed Medical Zrt. Az orvostechnikai eszközöket és szoftvereket fejlesztő, magyar tulajdonú középvállalkozás mesterséges intelligencián alapuló telemetriás EKG-rendszerének megalkotásában a Vodafone is segítséget nyújtott. Az eszköz szívbetegeken, illetve szívműtéten átesett betegeken segíthet, és már a jövő héttől alkalmazhatják idehaza az ellátásban.

Csődök sorozata jöhet, ha a kórházak nem fizetnek a beszállítóiknak

Csődök sorozata jöhet, ha a kórházak nem fizetnek a beszállítóiknak

A kórházi tartozások rendezésének további halasztása nemcsak a beszállítókra nézve hátrányos, hanem az egészségügyi ellátórendszer zavartalan működését is veszélyezteti. A Covid-pandémia negyedik hulláma miatt különösen fontos, hogy a cégek azonnal tudjanak reagálni a kórházak gyorsan változó eszközigényére. Lejárt követeléseik mihamarabbi rendezése ezt a reakcióképességet is javítja - vélik a beszállítók.

Kritikus ponthoz értek az állami kórházak

Kritikus ponthoz értek az állami kórházak

Soha nem látott ütemben növekszik 2021-ben az állami kórházak adósságállománya és a legutóbbi adatok szerint már 1,5 éves csúcson áll az intézmények összesített tartozása. A beszállító cégek - nem meglepő módon - egyre nehezebb helyzetben vannak: a kintlévőségek halmozódása, a Covid-válság, valamint egy új uniós rendelet egyszerre sújtja a szektort. A cégek túlélési stratégiája változatos, ami függ a cégek méretétől és hátterétől, kérdés azonban, hogy meddig bírják. Az iparágot képviselő hazai szervezetek ezért már négy miniszternek is küldtek levelet, azonban eddig nem érkezett ezekre semmilyen reakció. Pedig szinte azonnali lépésekre lenne szükség szerintük, például egy 50 milliárd forintos konszolidációra, de hosszabb távra vonatkozó javaslataik is vannak.

Nagy tervekkel állt elő a magyar egészségipari sikercég

Nagy tervekkel állt elő a magyar egészségipari sikercég

Komoly terveket szövöget az egészségiparban érdekelt egri központú, magyar családi tulajdonban lévő Sanatmetal, amely a saját szegmenségben a legnagyobb 20 európai vállalat közé tartozik. Farkas Józseftől, a társaság ügyvezető igazgatójától azt is megtudtuk, hogy a legutóbbi oroszországi gyárnyitás után, valamint az implantátum-szegmens mellett a diagnosztika területén erősítenek. A cég vezetője szerint jelentős konszolidáció várható az európai piacon az orvosi eszközökre vonatkozó szigorúbb rendelet és a folyamatban lévő generációváltás miatt, és ebben a környezetben a cég nem zárja ki a felvásárlások lehetőségét. Jelenleg is 2-3 ilyen akvizíció felmérése zajlik.

Öt év alatt triplázott a magyar családi sikercég

Tavaly 10%-kal tudta növelni exportforgalmát a 77 Elektronika Kft, amely az egyik legnagyobb magyar tulajdonban álló hazai cég. Ezzel az orvostechnikai eszközöket gyártó családi vállalkozás megközelítette a 31 milliárd forintos összesített árbevételt, vagyis 5 év alatt triplázott.

Az állam lenyúl és átjátszik egy újabb piacot

Az Orvostechnikai Szövetség a Gazdasági Versenyhivatalhoz fordult azok után, hogy a kórházaknak a börtöncégektől kell beszerezniük a steril textíliákat, és ezzel monopolizáció valósul meg bizonyos termékkörökben. Azt is kifogásolják, hogy a börtöncég magántulajdonban lévő cégeket is bevon, akiket tendereztetés nélkül választottak ki - számol be a Magyar Idők.

Lenyúl egy újabb piacot az állam

Megszűnik a verseny az egyszer használatos, nem szőtt műtéti textíliák piacán, hamarosan ugyanis már csak egyetlen börtöncégtől szerezhetik be a kórházak ezeket az eszközöket - számol be szerdai cikkében a Magyar Idők. A beszállítók 4-5 milliárd forintos bevételtől esnek el.

Már újra 45 milliárddal tartoznak a kórházak

Már 45 milliárd forinttal tartoznak a kórházak az orvostechnikai eszközöket beszállító vállalkozásoknak, amelyek most abban bíznak, hogy az egészségbiztosítási kassza év végi maradványának szétosztásából részesedhetnek majd - olvasható a Magyar Orvostechnikai Beszállítók Szövetsége (MOBSZ) keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Akkora stratégiai vereséget szenvedhet hamarosan Ukrajna, hogy ezt még a háború után is érezni fogják
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.